Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4

20.11.2023 (SITA.sk) –
Bratislavská technologická firma HMH, s.r.o. so 77 zamestnancami je výrobcom vlakového zabezpečovacieho systému MIREL pre Slovensko, Českú republiku, Maďarsko a Poľsko
Vlakový zabezpečovací systém MIREL používajú napríklad lokomotívy Českých dráh (ČD), Leo Express, ARRIVA vlaky, RegioJet, ŽSR, ZSSK a tiež vlaky rakúskeho ÖBB jazdiace do Česka a Slovenska
Akvizícia posilňuje pozíciu spoločnosti Siemens Mobility ako popredného poskytovateľa železničnej infraštruktúry v Európe

Spoločnosť Siemens Mobility dokončila akvizíciu slovenskej technologickej spoločnosti HMH, s.r.o., ktorá je výrobcom národného vlakového zabezpečovacieho systému MIREL pre Slovensko, Českú republiku, Maďarsko a Poľsko. Ten dokáže prijímať signály z návestidiel na trati, merá okamžitú rýchlosť vlaku, prejdenú dráhu, kontroluje bdelosť rušňovodiča a ďalšie údaje potrebné k bezpečnému priebehu jazdy.

Vďaka tejto akvizícii teraz spoločnosť Siemens Mobility môže ponúkať kompletné portfólio vlakových zabezpečovacích systémov aj pre všetky východoeurópske železničné koridory. HMH bude aj po kúpe naďalej sídliť v Bratislave a jej 77 zamestnancov sa začlení do obchodnej jednotky Rail Infrastructure spoločnosti Siemens Mobility.

HMH je strategickým doplnkom nášho portfólia železničnej infraštruktúry a posilňuje našu pozíciu na trhu. Táto akvizícia predstavuje dôležitý míľnik v našej snahe poskytovať komplexné riešenia z jedného zdroja pre všetkých poskytovateľov koľajových vozidiel v Európe. S radosťou vítame našich nových kolegov z Bratislavy v spoločnosti Siemens Mobility.” uviedol Andre Rodenbeck, generálny riaditeľ spoločnosti Siemens Mobility Rail Infrastructure.

“Spoločnosť Siemens Mobility je pre nás ideálnym partnerom. Spoločne môžeme budovať a rozširovať naše portfólio vlakových zabezpečovacích systémov, ktoré už dve desaťročia diktuje trendy v tejto oblasti. Budúcnosť je v európskej cezhraničnej železničnej doprave. Keďže spoločnosť HMH je teraz neoddeliteľnou súčasťou rodiny Siemens Mobility, budeme v centre tohto vývoja pre východoeurópsky trh. Ide o významný krok pre našu budúcnosť,” hovorí Tomáš Horváth, výkonný riaditeľ a zakladateľ spoločnosti HMH.

Systém MIREL VZ1 vyrábaný spoločnosťou HMH je unikátnym a komplexným riešením s dlhou históriou nielen na slovenských železniciach. Bezpečnú prevádzku podporuje aj v Českej republike, Maďarsku a Poľsku. MIREL VZ1 je totiž navrhnutý ako harmonizovaný systém s rozhraním pracujúcim podľa európskych železničných noriem a je možné ho integrovať aj s európskym systémom ETCS, ktorý sa v budúcnosti stane vlakovým zabezpečovacím systémom pre všetky členské štáty Európskej únie.

Spoločnosť HMH vznikla v roku 1993 a od roku 1999 sa zaoberá vývojom, výrobou a údržbou vlakových zabezpečovacích systémov a systémov monitorovania riadenia vlakov.

Informačný servis

Viac k témam: MIREL, PR, Vlaky
Zdroj: SITA.sk – Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: