Scholz odmietol vycestovať do Kyjeva, podľa ukrajinského veľvyslanca to nie je príliš štátnické správanie

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Líder nemeckej konzervatívnej opozície Friedrich Merz sa v utorok v Kyjeve zúčastní na stretnutí s ukrajinskými predstaviteľmi. Na schôdzke nebude nemecký kancelár Olaf Scholz, ktorý dal najavo, že tak skoro na Ukrajinu nezavíta.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Kyjev nedávno odmietol pozvať nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera, ktorého Ukrajina obviňuje z toho, že sa počas jeho pôsobenia vo funkcii ministra zahraničných vecí prikláňal k Rusku.

„Nemôže to fungovať tak, že krajina, ktorá poskytuje toľko vojenskej pomoci, toľko finančnej pomoci … a vy potom poviete, že prezident nemôže prísť,“ povedal Scholz v pondelok neskoro večer pre verejnoprávnu televíziu ZDF.

Ukrajinský veľvyslanec v Berlíne Andrij Melnyk v utorok Scholzovo odmietnutie návštevy označil za „nie príliš štátnické“. „Deje sa najbrutálnejšia vyhladzovacia vojna od nacistickej invázie na Ukrajinu. Toto nie je škôlka,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: oficiálna návšteva, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Scholz odmietol vycestovať do Kyjeva, podľa ukrajinského veľvyslanca to nie je príliš štátnické správanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: