Rusko predložilo Ukrajine svoje požiadavky na mier a viní Kyjev z pomalého vyjednávania

20.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova predložilo Ukrajine návrh dokumentu, ktorý načrtáva požiadavky Moskvy v rámci mierových rokovaní, a teraz čaká na odpoveď Kyjeva.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Peskov počas konferenčného hovoru s novinármi v stredu povedal, že Rusko odovzdalo Ukrajine návrh dokumentu obsahujúci „úplne jasné, vypracované formulácie“ a teraz „je lopta na ich strane ihriska, čakáme na odpoveď“.

Peskov ďalšie podrobnosti neposkytol. Obvinil však Ukrajinu z pomalého pokroku vo vyjednávaniach a vyhlásil, že Kyjev neustále odbočuje od dohôd potvrdených v minulosti. „Dynamika práce na ukrajinskej strane nie je taká dobrá, aká by mala byť, Ukrajinci neprejavujú veľkú náklonnosť k zintenzívneniu vyjednávacieho procesu,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajina Rusku minulý mesiac predložila svoj vlastný náčrt dohody v Istanbule, kde obe strany rokovali s cieľom ukončiť konflikt. Nie je jasné, ako pravidelne obe strany odvtedy spolu hovoria.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko predložilo Ukrajine svoje požiadavky na mier a viní Kyjev z pomalého vyjednávania © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: