Putin obvinil Západ z hrozieb pre ruskú bezpečnosť, invázia na Ukrajinu bola správne rozhodnutie

9.5.2022 (Webnoviny.sk) –
Príhovor ruského prezidenta Vladimira Putina pri príležitosti Dňa víťazstva sa zaobišiel bez významného oznámenia, ako sa očakávalo.

Napätie medzi Ruskom a NATO

Znova však odôvodňoval ruskú inváziu na Ukrajinu tvrdeniami, že Ukrajina a Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) vytvárali hrozby pre ruskú bezpečnosť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Špeciálna vojenská operácia”, ako Moskva označuje vojnu na Ukrajine, bola podľa ruského prezidenta nevyhnutná, včasná a „správne rozhodnutie” nezávislého, silného, zvrchovaného štátu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Putin pred vojenskou prehliadkou na Červenom námestí v Moskve vyhlásil, že medzi Ruskom, európskymi štátmi a NATO bolo v uplynulých rokoch napätie.

Spravodlivý kompromis

Moskva podľa jeho slov vyzývala Európu na nájdenie „spravodlivého kompromisu”, ale ona nepočúvala, lebo pripravovala represívnu operáciu v Donbase na východnej Ukrajine.
„V Kyjeve hovorili, že by mohli získať jadrové zbrane, a NATO začalo skúmať krajiny blízko nás, čo sa stalo zjavnou hrozbou pre našu krajinu a naše hranice. Všetko nám hovorilo, že je potrebné bojovať,! vyjadril sa Putin, ktorý tiež bez poskytnutia dôkazov povedal, že Západ pripravoval inváziu „na našu zem vrátane Krymu”.
V prejave, ktorý sa uskutočnil pri príležitosti 77. výročia konca druhej svetovej vojny, tiež povedal, že ruské sily teraz bojujú za bezpečnosť krajiny. „Bojujete za svoju vlasť, jej budúcnosť,” skonštatoval. Putin tiež povedal, že štát urobí všetko pre to, aby sa postaral o rodiny padlých vojakov a dôstojníkov, ktorých úmrtia sú pre Moskvu „veľmi bolestivé”.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin obvinil Západ z hrozieb pre ruskú bezpečnosť, invázia na Ukrajinu bola správne rozhodnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: