Pri zverejňovaní Trestného zákona v Zbierke zákonov sa pohybujeme v zákonných lehotách, tvrdí Gašpar

25.2.2024 (SITA.sk) – Pri zverejňovaní Trestného zákona v Zbierke zákonov sa pohybujeme v zákonných lehotách. Vyhlásil to poslanec Národnej rady (NR) SR Tibor Gašpar (Smer-SD) v diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 v reakcii na otázku, kedy bude zákon zverejnený v Zbierke zákonov.

Tvrdil tiež, že disponuje aj štatistikami, no nechcel ich zverejňovať, aby nezaťažil divákov. „Áno, aj my sa prispôsobujeme tomu, ako koná pani prezidentka,” pripustil v odpovedi na otázku, či ide o taktiku Smeru, v súvislosti s tým, že prezidentka Zuzana Čaputová dala pre novelu Trestného zákona podnet na Ústavný súd a požiadala ho o pozastavenie účinnosti novely.

Poslanec parlamentu za Slobodu a Solidaritu Juraj Krúpa uviedol, že rozhodnutie Ústavného súdu budú rešpektovať. Je tiež toho názoru, že Ústavný súd môže rozhodnúť i bez toho, aby bola novela zverejnená v Zbierke zákonov.

Viac k témam: Novela Trestného zákona, Prezidentka SR, Zbierka zákonov
Zdroj: SITA.sk – Pri zverejňovaní Trestného zákona v Zbierke zákonov sa pohybujeme v zákonných lehotách, tvrdí Gašpar © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: