Prezidentka Čaputová je hrdá, že Slovensko stojí na správnej strane a pomáha Ukrajine

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – Náš sused Ukrajina má právo brániť sa a my ho nemôžeme nechať bez pomoci. Pri príležitosti jedného mesiaca od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu to uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.

V týchto dňoch a týždňoch sa píšu dejiny

Ukrajinci podľa nej vedú spravodlivý boj o svoju suverenitu a národné sebaurčenie a Slováci pri pohľade do vlastnej histórie tomu musia rozumieť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„V týchto dňoch a týždňoch sa píšu dejiny. Som hrdá na to, že Slovensko stojí na ich správnej strane tým, že pomáha Ukrajine,” konštatovala prezidentka.

Mier a bezpečie už nie je samozrejmosť

V tejto súvislosti preto podľa hlavy štátu nesmieme podliehať vábeniu a tvrdeniam, že vojna sa nás netýka, aby sme nedráždili Rusko. „Veď Vladimír Putin sám už niekoľkokrát ukázal, že keď chce konflikt, zámienku si nájde,” zdôraznila Čaputová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Za uplynulý mesiac sme si podľa hlavy štátu všetci mohli uvedomiť, že mier a bezpečie už nie je samozrejmosť a že nie je zadarmo.

„Je mesiac od začiatku vojny. Naše úsilie, ktoré sme za ten mesiac vynaložili, či už tu doma pomáhaním utečencom z Ukrajiny, alebo medzinárodne našimi krokmi pomoci, mi dávajú pocit uistenia, že robíme všetko potrebné pre dosiahnutie toho najdôležitejšieho cieľa – dosiahnutie mieru,” dodala prezidentka.

Viac k témam: Prezident Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová je hrdá, že Slovensko stojí na správnej strane a pomáha Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: