Prezident Zelenskyj sa v Charkovskej oblasti fotil s vojakmi a navštívil zdravotníkov

6.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil v utorok zranených vojakov v Charkovskej oblasti na severovýchode krajiny. Ako referuje spravodajský web CNN, učinil tak pri príležitosti Dňa ozbrojených síl Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na videu zverejnenom Zelenského kanceláriou bolo vidieť, ako prezident odovzdáva ocenenia zdravotníkom, fotografuje sa so zranenými vojakmi a zdraví sa so zdravotníckym personálom.

„Veľmi vám ďakujem, že ste zachránili našich bojovníkov a pomohli našim hrdinom prežiť. A v tento deň by som chcel zaželať zdravie ľuďom, ktorí podporujú zdravie našej armády. Dávajte si na seba pozor, pretože sa staráte o Ukrajinu,” povedal Zelenskyj smerom k zdravotníkom.

Neskôr sa stretol so zranenými vojakmi a poďakoval im „za hrdinstvo”, s akým bránia Ukrajinu, jej nezávislosť a územnú celistvosť. Na záver návštevy všetkým zaželal skoré uzdravenie a zotavenie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zelenskyj sa v Charkovskej oblasti fotil s vojakmi a navštívil zdravotníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: