Prezident Putin sa bojí atentátu, robí personálne „čistky“ a jedlo si necháva ochutnať

18.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin sa obáva, že by naňho mohli spáchať atentát ľudia z jeho blízkeho okolia. Ako uvádza web marca.com odvolávajúci sa na správy Inside Edition, pre strach z možného otrávenia údajne prepustil už približne tisíc osobných zamestnancov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Personálne „čistky“ začal Putin asi pred mesiacom. Pravdepodobne už vtedy si uvedomoval, že jeho budúce činy prinesú nepokoje aj do radov ruského obyvateľstva. Putin si údajne vždy nechá ochutnať jedlo niektorým zo zamestnancov predtým, ako ho začne jesť. „Takéto správanie bolo v minulosti veľmi bežné u diktátorov alebo tyranov, ktorí sa zvyčajne boja o svoj život,” píše Marca.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa spomenutého webu sa mnoho ľudí mylne domnieva, že Putin by sa mal najviac obávať bohatých ruských oligarchov. V skutočnosti však majú moc zvrhnúť šéfa Kremľa generáli ruskej armády. V uplynulých dňoch sa objavili správy, že aj v armáde sa už Putin začal zbavovať nepohodlných ľudí, prípadne takých, ktorí dostatočne dobre nenaplánovali zverené úlohy v súvislosti s inváziou na Ukrajine. Putin i predstavitelia Kremľa napriek tomu vyhlasujú, že operácia na Ukrajine sa vyvíja podľa plánu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Putin sa bojí atentátu, robí personálne „čistky“ a jedlo si necháva ochutnať © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: