Premiér Heger navštívil zdevastované mesto Buča, pohľad na masové hroby ním otriasol

8.4.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) v piatok navštívil ukrajinské mesto Buča, ktoré ruská armáda okupovala približne mesiac a po jeho oslobodení v ňom našli telá civilistov. Informoval o tom na sociálnej sieti.

„Zdevastované mesto a desiatky mŕtvych civilistov, ktorí boli zavraždení krutým spôsobom. Videl som aj masové hroby a vôbec nebudem preháňať, ak poviem, že tento pohľad mnou hlboko otriasol,” napísal premiér.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa Hegera nesmie medzinárodná komunita dovoliť ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi pokračovať v jeho vojnových zločinoch páchaných voči ukrajinskému ľudu.

„Európa je slobodný, demokratický a mierumilovný kontinent a tieto hodnoty ochránime. Za všetky obete sme na mieste spoločne s Ursulou von der Leyenovou zapálili sviečku Sedembolestnej Panne Márii,” dodal predseda vlády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Predseda vlády Eduard Heger pricestoval na Ukrajinu s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom európskej diplomacie Josepom Borrellom. Stretnúť sa majú s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a premiérom Denysom Šmyhalom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Buča, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Heger navštívil zdevastované mesto Buča, pohľad na masové hroby ním otriasol © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: