Použitím jadrových zbraní sa opäť vyhráža aj Severokórejský líder Kim Čong-un

30.4.2022 (Webnoviny.sk) – Severokórejský líder Kim Čong-un znovu varoval pred tým, že by jeho krajina v prípade ohrozenia mohla preventívne použiť jadrové zbrane. Povedal to, keď popredných vojenských predstaviteľov pochválil za ich prácu na pondelkovej vojenskej prehliadke.

Štátna tlačová agentúra KCNA informovala, že Kim vyjadril „pevnú vôľu“ pokračovať vo vývoji jadrovo vyzbrojenej armády, aby mohla „preventívne a dôkladne zadržať a zmariť všetky nebezpečné pokusy a hrozivé kroky, vrátane neustále eskalujúcich jadrových hrozieb zo strany nepriateľských síl, ak to bude potrebné“.

Severokórejské ozbrojené sily počas pondelkovej prehliadky k 90. výročiu ich založenia ukázali najväčšie zbrane v ich jadrovom arzenáli vrátane medzikontinentálnych balistických striel, ktoré by mohli potenciálne zasiahnuť aj Spojené štáty.

Pchjongjang tiež predstavil rôzne rakety na tuhé palivo s kratším doletom určené na odpálenie z pozemných vozidiel alebo ponoriek, ktoré predstavujú hrozbu pre Južnú Kóreu a Japonsko. Kim počas prehliadky vyhlásil, že s „maximálnou rýchlosťou“ posilní jadrové schopnosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).

Jeho poznámky naznačujú, že bude pokračovať v provokatívnych testoch zbraní a nátlakovej kampani s cieľom získať úľavy od sankcií zo strany USA a iných rivalov. Len tento rok KĽDR vykonala 13 kôl testov zbraní, medzi nimi aj prvý test medzikontinentálnej balistickej strely v plnom rozsahu od roku 2017.

Viac k témam: Jadrové zbrane, Vojenská prehliadka
Zdroj: Webnoviny.sk – Použitím jadrových zbraní sa opäť vyhráža aj Severokórejský líder Kim Čong-un © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: