Podujatie Literárny Zvolen sa otvorí verejnosti, ponúkne besedy i koncert

7.8.2022 (Webnoviny.sk) – Podujatie Literárny Zvolen sa otvorí verejnosti. Dosiaľ sa konalo za zatvorenými dverami knižnice, no tento rok sú pripravené viaceré literárne besedy i koncert.

Slávnostné vyhodnotenie 28. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže sa uskutoční v dňoch 19. až 21. augusta vo Zvolene. Tento rok pribudla medzi súťažné kategórie Žánrová próza.

Okrem toho sa budú vyhodnocovať aj kategórie Poézia a Próza. Víťazi všetkých kategórií získajú odborný mentoring pre ich tvorbu. V tlačovej správe to uvádza Národné osvetové centrum (NOC).

Nová kategória

Tohtoročný Literárny Zvolen bude mať aj novú kategóriu, ktorou bude Žánrová próza. Kategória je určená autorom a autorkám, ktorí sa venujú žánrom ako fantasy, horor alebo sci-fi.

Porota v tejto kategórii je zložená z odborníkov, ktorí sa zameriavajú práve na žánrovú tvorbu.

Rozborové semináre

Pre účastníkov a účastníčky sú pripravené aj rozborové semináre, v rámci ktorých môžu od poroty získať spätnú väzbu. Literárny Zvolen ponúkne aj tri workshopy, a to žánrovo zameraný workshop Fantastika vo forme, workshop Možnosti a integrita lyrického subjektu v básnickom texte a prozaický workshop Zisti, aký si rozprávač.

Pre verejnosť je pripravená napríklad beseda s autorkou knihy Táto izba sa nedá zjesť Nicol Hochholczerovou, ale aj koncert Andrey Bučko.

Súťaž Literárny Zvolen vyhlasuje NOC, ktoré podporuje i vzdeláva neprofesionálnych autorov a autorky. Podujatie spoluorganizuje Krajská knižnica Ľudovíta Štúra vo Zvolene, podporujú ho Literárne informačné centrum a mesto Zvolen.

Viac k témam: Beseda, Festival, Koncert
Zdroj: Webnoviny.sk – Podujatie Literárny Zvolen sa otvorí verejnosti, ponúkne besedy i koncert © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: