Plaváková kritizuje nezodpovedný prístup poslancov, Tomáš sa po tretíkrát nezúčastnil na zasadnutí ľudskoprávneho výboru

21.11.2023 (SITA.sk) – Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD) a zástupcovia koalície sa opäť nezúčastnili na zasadnutí ľudskoprávneho výboru parlamentu, napriek tomu, že krátko predtým boli prítomní pri schvaľovaní programového vyhlásenia vlády.

Úprava asignácie dvoch percent z dane

Ako na sociálnej sieti ďalej uviedla poslankyňa hnutia Progresívne Slovensko (PS) a predsedníčka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Lucia Plaváková, s ministrom práce chcelo členstvo výboru diskutovať o jeho návrhu na úpravu asignácie dvoch percent z dane.

„Vládni poslanci a poslankyne sa opäť správali nezodpovedne, neprofesionálne a zabezpečili, aby minister práce nemusel verejne odpovedať na naše otázky,” tvrdí Plaváková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zasadnutie odignorovali tretíkrát

Koalícia podľa nej odignorovala zasadnutie výboru už po tretí raz. Tomášov návrh, ktorý by podľa nej obmedzil prostriedky z dvoch percent z dane, ktoré v súčasnosti ľudia posielajú mimovládnemu sektoru, označila poslankyňa za škodlivý.

„Chápem, že minister Tomáš potrebuje doručiť v mene kandidáta na prezidenta Petra Pellegriniho voličom a voličkám kampaňový darček. Ale bolo by pekné, keby za týmto účelom nerobil rukojemníkov z mimovládnych organizácií, ktoré vykonávajú záslužnú činnosť a pomáhajú okrem iného aj seniorom, na ktorých, ako pán minister tvrdí, mu tak záleží,” píše ďalej Plaváková.

Jednorazová pomoc nestačí

Problémy seniorov sú však podľa nej komplexnejšie než jednorazová finančná pomoc. Zdôraznila potrebu dostupných sociálnych služieb, pomoci v odkázanosti, a tiež komunitných aktivít.

„A toto všetko pomáhajú zabezpečiť práve aj mimovládne organizácie, ktoré návrh ministra ohrozuje,” podotkla. Plaváková avizovala, že napriek tomu, že sa tentokrát nedozvedeli odpovede na mnohé otázky, majú v úmysle pýtať sa ako šéfa rezortu práce, tak i koaličných poslancov ďalej.

„Očakávame, že si všetci vládni poslanci a poslankyne budú riadne plniť svoje pracovné povinnosti a nielen nám, ale všetkým občanom a občiankam dajú jasné odpovede,” uzavrela.

Viac k témam: Dve percentá z dane z príjmu, Mimovládne organizácie, Minister práce a sociálnych vecí, podpredsedníčka hnutia Progresívne Slovensko, Poslanci, Predseda strany Hlas-SD, prezidentská kandidatúra, Programové vyhlásenie vlády
Zdroj: SITA.sk – Plaváková kritizuje nezodpovedný prístup poslancov, Tomáš sa po tretíkrát nezúčastnil na zasadnutí ľudskoprávneho výboru © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: