Na úseku Trnava – Smolenice bude v dôsledku výlukových prác zavedená náhradná autobusová doprava

12.5.2022 (Webnoviny.sk) – Rekonštrukcia trate medzi ŽST Boleráz a ŽST Smolenice zvýši traťovú rýchlosť.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje cestujúcich, že v období od 16. 5. 2022 do 20. 11. 2022 dôjde k výlukovým prácam na úseku Trnava – Smolenice. Dôvodom je rekonštrukcia železničnej trate medzi ŽST Boleráz a ŽST Smolenice, ktorú realizuje manažér železničnej infraštruktúry, Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). Cieľom je bezpečnejšia a plynulejšia prevádzka, zvýšenie traťovej rýchlosti a zníženie prevádzkových nákladov.

Počas celej doby rekonštrukcie bude v úseku Trnava – Smolenice zavedená náhradná autobusová doprava (NAD). Keďže cestná komunikácia kopíruje 22 km železničnú trať, vzdialenosť prepravy sa nemení. Cestovná doba, ktorá je vlakom 25 minút, sa náhradnou dopravou predĺži len o 5 minút. Pri vlakoch Os 2601 (Kúty 3:47 – Smolenice 4:49) a Os 2651 (Senica 3:25 – Smolenice 3:50) dôjde k zmene časovej polohy aj v úseku Kúty – Senica – Smolenice.

Cestujúcich upozorňujeme, že v NAD nie je možná preprava imobilných cestujúcich a bicyklov. Príručné batožiny sú prepravované bez obmedzenia.

Všetky aktuálne informácie s podrobným zoznamom konkrétnych vlakov a NAD sú dostupné na výveskách vo vestibuloch železničných staníc, na výveskách vo vlakoch, aj na webe ZSSK – https://www.zssk.sk/vyluky/.

Podrobnejšie informácie o rekonštrukčných prácach počas výluky poskytne manažér železničnej infraštruktúry Železnice Slovenskej republiky – hovorca@zsr.sk.

Cestujúcim sa ospravedlňujeme za prípadné komplikácie a zníženie komfortu pri cestovaní počas najbližších mesiacov.

Cestovný poriadok Trnava – Kúty.

Informačný servis

Viac k témam: Náhradná doprava, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Na úseku Trnava – Smolenice bude v dôsledku výlukových prác zavedená náhradná autobusová doprava © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: