Minister Sklenár sa zaujímal o personálnu naplnenosť a plnenie úloh v zásobovacej základni v Nemšovej

9.6.2023 (SITA.sk) – O personálnu naplnenosť a plnenie úloh, ako aj stav infraštruktúry, ktorá si vyžaduje pokračovanie v investíciách sa zaujímal minister obrany Martin Sklenár, štátny tajomník rezortu Marian Majer a generálny tajomník služobného úradu ministerstva obrany Peter Kozák v 41. Zásobovacej základni v Nemšovej.

Ako ďalej v tlačovej správe uviedol šéf rezortu obrany, základňa je veľmi dôležitá nielen pre naše ozbrojené sily, ale aj pre spojencov, pričom jej význam bude rásť. „Odvádzajú dôležitú prácu v oblasti zásobovania tak, aby každý dostal, čo potrebuje. Aj naďalej budeme hľadať priestor na pokračovanie v projektoch, ktoré prispejú k lepším podmienkam výkonu služby vojakov,” tvrdí Sklenár.

Oproti uplynulému roku by malo byť v rámci opráv v areáli základne v Nemšovej preinvestovaných desaťnásobne viac prostriedkov, na úrovni viac ako 300-tisíc eur. Opravy by sa mali týkať výmeny okien v kancelárskych, skladových a dielenských priestoroch, ale aj opráv elektroinštalácie a nákladných výťahov v tamojších kasárňach. „V rámci základne v Nemšovej sa aktuálne realizujú investičné projekty v hodnote približne troch miliónov eur, ktoré sa týkajú vybudovania vodovodného potrubia či zateplenia budovy kasární,” uviedol Matúš Pačinda z rezortu obrany.

Viac k témam: Ozbrojené sily SR
Zdroj: SITA.sk – Minister Sklenár sa zaujímal o personálnu naplnenosť a plnenie úloh v zásobovacej základni v Nemšovej © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: