Mimoriadnu schôdzu k obnoveniu kontrol na hranici s Maďarskom presunuli na stredu, chýbalo šesť hlasov

19.9.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 19. septembra 2023, 13:58

Mimoriadnu schôdzu parlamentu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom sa nepodarilo otvoriť ani na druhýkrát. Prezentovalo sa rovnako ako pri prvom pokuse 70 poslancov, potrebných bolo 76.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) informoval, že ďalší pokus o otvorenie schôdze bude v stredu 20. septembra o 9:00.

O mimoriadnu schôdzu požiadali poslanci Smeru-SD, Hlasu-SD a nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. Svoj návrh odôvodňujú tým, že hranice Slovenska v súčasnosti prekračuje množstvo nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, uvádzajú vymyslené identifikačné údaje a čakajú na vystavenie potvrdenia o zotrvaní na území Slovenskej republiky v neľudských podmienkach.

„Skupina poslancov zároveň upozorňuje na obrovské riziko zavedenia dočasných hraničných kontrol Rakúskom a Českou republikou, čo by v praxi znamenalo zotrvanie veľkého počtu nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, na území SR,“ uviedli poslanci v odôvodnení návrhu.

Viac k témam: Kontroly na hraniciach, Mimoriadna schôdza parlamentu, nelegálni migranti, Predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: SITA.sk – Mimoriadnu schôdzu k obnoveniu kontrol na hranici s Maďarskom presunuli na stredu, chýbalo šesť hlasov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: