Mikulec je skorumpovaný, Fico bude pokračovať v snahe odvolať ministra vnútra (video)

31.8.2021 (Webnoviny.sk) – Blokovaním schôdze o odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) sa vytvára nebezpečný precedens. Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Smer – sociálna demokracia Robert Fico.

Koaličné strany podľa neho blokujú odvolávanie šéfa rezortu vnútra už dva mesiace. Podobný postup by si podľa neho mohla osvojiť prípadná ďalšia vláda a vďaka neustálemu posúvaniu termínu mimoriadnej schôdze by v budúcnosti členovia vlády mohli byť prakticky neodvolateľní.

Schôdzu presunuli na september

Fico tak reagoval na utorkové neotvorenie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR (NR SR) k odvolávaniu šéfa rezortu vnútra, ktorá bola presunutá na september.

„Minister vnútra je skorumpovaný. Hovoria o tom svedkovia, ktorí priamo povedali, že zobral 100-tisíc eur za zákazku, ktorú podpísal v jednej firme z oblasti IT, keď bol riaditeľom vojenského spravodajstva,“ vyhlásil Fico.

Mikulec podpísal nevýhodnú zmluvu

Mikulec podľa neho počas vlády Ivety Radičovej podpísal nevýhodnú zmluvu na dodávku IT systémov napriek zákazu vtedajšej predsedníčky vlády. Predseda Smeru-SD zopakoval, že Mikulec podľa neho rozdával štátne zákazky aj svojej rodine.

Ďalšími dôvodmi na zvolanie mimoriadnej schôdze je prerušenie zásahu Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra, ktorý mal údajne prerušiť Mikulec, a údajné stretávanie sa Mikulca s Matejom Z.

Neustúpi v snahe ho odvolať

Bývalý trojnásobný premiér Fico povedal, že ani v prípade rezignácie policajného prezidenta Petra Kovaříka neustúpi od svojej snahy odvolať terajšieho ministra vnútra.

Ľudí vyzval, aby sa zúčastnili na proteste, ktorý opozícia plánuje v stredu 1. septembra v Košiciach. Trestné oznámenie, ktoré na neho za ohováranie Mikulec podal, komentovať odmietol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu, odvolanie z funkcie, predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec je skorumpovaný, Fico bude pokračovať v snahe odvolať ministra vnútra (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: