Ktorí politici najviac polarizujú spoločnosť na Slovensku? Sulík je v prieskume tretí a Heger štvrtý

26.1.2023 (Webnoviny.sk) – Politikom, ktorý na Slovensku najviac polarizuje spoločnosť, je šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Ako vyplýva z prieskumu Agentúry AKO, ktorý zverejnila televízia JOJ v diskusnej relácii Na hrane, myslí si to o ňom 66,7 % opýtaných.

Fico je na druhom mieste

Respondenti v rámci prieskumu, ktorý agentúra robila na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov v období od 10. do 16. januára, odpovedali na otázku: „Uveďte prosím mená troch politikov, ktorí podľa vás najviac polarizujú (rozdeľujú) spoločnosť na Slovensku”. Na otázku nevedelo odpovedať 13,7 % opýtaných.

Na druhom mieste sa podľa prieskumu umiestnil predseda strany Smer-SD Robert Fico, ktorého za najpolarizujúcejšieho politika označuje 44,1 % respondentov Tretím politikom, ktorý najviac rozdeľuje spoločnosť, je šéf strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, ktorého tak označilo 35,3 % opýtaných.

Matovič dominuje medzi voličmi všetkých strán

V rebríčku sa ďalej umiestnil poverený predseda vlády Eduard Heger, ktorý rozdeľuje spoločnosť podľa 17 % respondentov, nasledujú šéf strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba (12,4 %), predseda strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini (11,2 %), šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová (7,6 %) a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár (7,2 %). Prezidentka Zuzana Čaputová najviac polarizuje spoločnosť podľa 5,2 % opýtaných.

Matovič dominuje ako najpolarizujúcejší politik medzi voličmi väčšiny politických strán, pričom najviac ho tak označujú voliči strán Hlas-SD a SaS (rovnako po 84 %). Výnimkou sú len voliči jeho hnutia OĽaNO, z ktorých ho za najpolarizujúcejšieho politika označuje len 29 % opýtaných. Spoločnosť podľa voličov OĽaNO najviac rozdeľuje Fico, vyjadrilo sa tak 73 % z nich.

Viac k témam: Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Ktorí politici najviac polarizujú spoločnosť na Slovensku? Sulík je v prieskume tretí a Heger štvrtý © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: