Klus: Požiadavkou Slovenska je, aby protivzdušná obrana mala trvalú náhradu

26.3.2022 (Webnoviny.sk) – Požiadavkou Slovenska je, aby protivzdušná obrana mala trvalú náhradu, tvrdí štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus (SaS). Systém Patriot na Slovensku je podľa jeho slov odpoveďou na dianie na Ukrajine. Klus to povedal v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Naša požiadavka je, aby naša protivzdušná obrana mala trvalú náhradu, no v tejto chvíli o trvalej náhrade hovoriť ešte nemôžeme. Ak by sme riešili trvalú náhradu, pravdepodobne sa bude riešiť aj naša finančná spoluúčasť, čo do veľkej miery súvisí s tým, k čomu sa zaviazali lídri Severoatlantickej aliancie vo štvrtok v Bruseli. Sú to všetko prepojené nádoby a preto si nemyslím, že by odchod systému S-300 bol otázkou dní, napriek tomu, že je otázkou dní nainštalovanie systému Patriot,” uviedol Klus.

Podľa Mariána Kéryho (Smer-SD) je strana Smer-sociálna demokracia zásadne proti vzdaniu sa vlastnej vzdušnej obrany, ktorú by Slovensko malo poskytnúť Ukrajine z toho dôvodu, že háji záujmy slovenských občanov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Klus: Požiadavkou Slovenska je, aby protivzdušná obrana mala trvalú náhradu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: