Kežmarok oprášil starú tradíciu uvítania novorodencov v meste, čerstým rodičom vyplatí sto eur na dieťa

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rodičia novonarodených detí v Kežmarku dostanú od mesta jednorazový finančný príspevok vo výške sto eur. Odsúhlasili ho poslanci mestského zastupiteľstva spolu s obnovou tradície uvítania novorodených obyvateľov mesta.

Informoval o tom Ondrej Miškovič z úseku komunikácie a propagácie mesta. Podmienkou príspevku je trvalý pobyt dieťaťa v meste Kežmarok.

Sto eur na každé dieťa

„Nariadenie myslelo i na prípadné narodenie dvojičiek. Ak sa súčasne narodí viac detí, príspevok bude poskytnutý na každé dieťa. Oprávnenej osobe bude vyplatený príspevok v pokladni Mestského úradu Kežmarok po predložení symbolického šeku odovzdaného pri slávnostnom prijatí novonarodených detí,“ priblížil Miškovič.

V prípade, ak sa rodič nebude môcť osobne zúčastniť na prijatí, príspevok mu bude vyplatený po podaní žiadosti o vyplatenie jednorazového finančného príspevku pri narodení dieťaťa.

Ten môže podať poštou, osobne na podateľni mestského úradu alebo zaslaním do elektronickej schránky mesta na portáli Ústredný portál verejnej správy.

Jednorazová finančná podpora

Požiadať o vyplatenie príspevku na dieťa je možné do šiestich mesiacov od narodenia dieťaťa. „Narodenie dieťaťa je pre každého rodiča veľkou udalosťou plnou radosti. Mesto chce tento výnimočný dar pre každú rodinu osláviť spolu s rodičmi a zároveň im poskytnúť jednorazový príspevok v hodnote 100 eur ako finančnú podporu,“ poznamenal primátor mesta Ján Ferenčák.

Viac k témam: Finančný príspevok, Novorodenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Kežmarok oprášil starú tradíciu uvítania novorodencov v meste, čerstým rodičom vyplatí sto eur na dieťa © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: