Kandidát na šéfa RTVS Golian navrhuje zvýšiť koncesionárske poplatky

13.6.2022 (Webnoviny.sk) – Najväčším problémom spravodajstva je jeho profesionalita a hodnotové ukotvenie. Na verejnom vypočutí pred parlamentným výborom pre kultúru a médiá to povedal kandidát na post generálneho riaditeľa RTVS Ivan Golian.

Medzi svoje priority okrem iného zaradil ľudí v RTVS, ich vášeň pracovať pre verejnoprávne médium. RTVS chce transformovať „na kvalitnú a efektívnu inštitúciu”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Kandidáti na riaditeľa RTVS (fotografie)

Pokiaľ ide o financovanie RTVS, navrhuje zvýšenie koncesionárskych poplatkov na takmer 7 eur mesačne. V súčasnosti je základná výška úhrady 4,64 eura mesačne. Golian uviedol, že je nezávislý od prostredia médií. RTVS podľa neho potrebuje manažéra, ktorý má skúsenosť s riadením veľkých inštitúcií.

Golian pôsobil v oblasti telekomunikácií. Je v zbore poradcov predsedu vlády pre oblasť digitalizácie. Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Jaroslav Rezníka sa končí tento rok 1. augusta. O post riaditeľa sa uchádza osem kandidátov. Okrem súčasného riaditeľa Rezníka sú to Tibor Búza, Ivan Golian, Ľuboš Machaj, Peter Badač, Daniel Živica, Vladimír Seman a Peter Janků. Nového šéfa RTVS bude voliť parlament.

Viac k témam: Generálny riaditeľ RTVS
Zdroj: Webnoviny.sk – Kandidát na šéfa RTVS Golian navrhuje zvýšiť koncesionárske poplatky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: