Hlavné pojednávanie s advokátom bude čoskoro pokračovať, majú ho súdiť pre údajnú spoluprácu s mafiou

7.8.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 30. a 31. augusta hlavné pojednávanie s advokátom Alexandrom F. Ten čelí obžalobe pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny formou účastníctva a trestný čin krivej výpovede a krivej prísahy.

Alexandra F. obvinila polícia ešte minulý rok spolu s ďalším advokátom Martinom R. Podľa obvinenia v období rokov 2006 až 2007 ovplyvňovali muža, ktorý bol obeťou útoku niekoľkých členov skupiny takáčovci pred bratislavským klubom Casey.

Pod vplyvom advokátov podľa orgánov činných v trestnom konaní poškodený, ktorý po útoku prišiel o slezinu, nakoniec zmenil výpoveď a štyria obžalovaní boli súdom oslobodení.

Alexander F. na zasadnutí Najvyššieho súdu SR, ktorý v júni 2021 rozhodoval či pôjde do väzby, záležitosť s napadnutým mužom nepoprel. Odmietol však, že by mal čokoľvek spoločné so skupinou takáčovcov. Martin R. zase čelí obžalobe v procese s údajnými členmi skupiny takáčovci, ktorý na Špecializovanom trestnom súde začal na jeseň minulého roku.

Viac k témam: Súdy, Takáčovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlavné pojednávanie s advokátom bude čoskoro pokračovať, majú ho súdiť pre údajnú spoluprácu s mafiou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: