Dôchodca sa postrelil pri čistení podomácky vyrobenej zbrane, doma mal aj poriadnu „zbierku“ nelegálnej munície (foto)

12.6.2023 (SITA.sk) – Polícia v Žiari nad Hronom rieši prípad nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, pri ktorom sa 70-ročný “zberateľ” zbraní pri čistení podomácky vyrobenej krátkej guľovej zbrane postrelil do nohy.

Prípad, o ktorom informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, sa stal v sobotu 10. júna v jednej z obcí v okrese Žiar nad Hronom.

Na miesto nešťastia teda smerovala záchranka a policajná hliadka. Dôchodca sa po ošetrení záchranármi priznal, že to nie je jediná zbraň, ktorú má doma. A to napriek tomu, že nie je držiteľom zbrojného preukazu. Pri následnej obhliadke policajti našli viac ako 3000 kusov nábojov rôznych kalibrov, 17 kusov ručných granátov, niekoľko rôznych zbraní a ich častí a niekoľko elektrických rozbušiek, všetko z čias druhej svetovej vojny.

“Zbrane boli zaslané na expertízne skúmanie a vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom začal trestné stíhanie za prečin nedovolené ozbrojovanie,” uviedla záverom polícia.

Viac k témam: Granáty, Náboje, Nedovolené ozbrojovanie, Nelegálne zbrane
Zdroj: SITA.sk – Dôchodca sa postrelil pri čistení podomácky vyrobenej zbrane, doma mal aj poriadnu „zbierku“ nelegálnej munície (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: