Členstvo Slovenska v NATO je podľa SaS základným pilierom pre našu bezpečnosť, OĽaNO to považuje za jedno z najdôležitejších rozhodnutí

29.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 29. marca, 15:09

Členstvo Slovenska v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) je základným pilierom pre našu bezpečnosť. Konštatuje to vládna strana Sloboda a Solidarita (SaS) pri príležitosti utorkového 18. výročia účasti Slovenska v NATO.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Neprijateľná agresia Ruska a vojenský konflikt na našich hraniciach priniesol ohrozenie bezpečnosti nielen pre Slovensko, ale aj celú Európu a svet. Postup ruských geopolitických chúťok našťastie brzdí NATO, ktorého jednoznačným a odstrašujúcim mottom je ,Útok na jedného bude považovaný za útok na všetkých´. Dnes, keď zomierajú nevinní civilisti susedného národa, sa ukazuje správne, aké prezieravé a kľúčové bolo, keď sme vstúpili do NATO,” uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Poslankyňa však považuje za krajne nezodpovedné, keď opoziční predstavitelia na Slovensku vykrikujú, ako by nám bolo dobre, keby bolo Slovensko neutrálnym štátom.

Jeden za všetkých, všetci za jedného

Vstup Slovenska do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) bolo podľa ministra obrany Jaroslava Naďa, predsedu brannobezpečnostného výboru Národnej rady SR (NR SR) Juraja Krúpu a člena Zahraničného výboru NR SR Andreja Stančíka (všetci OĽaNO) jedno z najdôležitejších rozhodnutí v dejinách Slovenska. V tlačovej správe o tom informoval Matúš Mandrák z mediálneho tímu OĽaNO).

Podľa ministra Naďa sa Slovensko vstupom do NATO pred 18 rokmi zaviazalo, že bude zodpovednou krajinou, ktorá bude stáť na strane pravdy a mieru.

„Aliancia, ktorá funguje na princípe jeden za všetkých, všetci za jedného, je najväčšou možnou zárukou bezpečnosti a obrany SR. Je našou povinnosťou byť pevnou a stabilnou súčasťou reťaze, a to tak, aby sa ju nikto ani len neopovážil pretrhnúť,“ povedal Naď. Dodal, že ak by SR nebolo členom NATO, ruský agresor by sa teraz pozeral aj priamo po Slovensku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

NATO nám ako jediné ponúka záruky

Krúpa skonštatoval, že aliancia ako jediná ponúka Slovensku bezpečnostné a obranné záruky a agresia Ruska jasne ukazuje, aké je dôležité, že Slovensko je členom NATO.

„Je to spolok štátov zdieľajúcich spoločné princípy, hodnoty a kultúru svojich národov založenú na zásadách demokracie, slobody jednotlivca a právneho poriadku. Aliancia nám vytvára bezpečnostný rámec ako predpoklad na ekonomický a politický rozvoj, ktorý nás radí medzi vyspelé a stabilné krajiny sveta,“ skonštatoval Krúpa.

Záruka bezpečnosti v ťažkých časoch

Jeho stranícky kolega Stančík zdôrazňuje, že NATO je pre Slovensko zárukou bezpečnosti v časoch, keď Ukrajina čelí bezprecedentnej agresii zo strany Ruskej federácie.

„Aj napriek snahám extrémistických síl dostať nás z aliancie budem vždy robiť všetko pre to, aby naše členstvo bolo aj naďalej neohrozené,“ uzavrel Stančík.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vstup do NATO, Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Členstvo Slovenska v NATO je podľa SaS základným pilierom pre našu bezpečnosť, OĽaNO to považuje za jedno z najdôležitejších rozhodnutí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: