ČERVENÝ NOS hľadá zdravotných klaunov a klaunky

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Občianske združenie ČERVENÝ NOS Clowndoctors hľadá nových zdravotných klaunov a zdravotné klaunky pre regióny severného a východného Slovenska. Uchádzači z východného Slovenska, aj z okolia Žiliny, Martina, Liptovského Mikuláša, či Trenčína môžu svoje životopisy s motivačnými listami posielať do 7.10.2022 na adresu: administrativa@cervenynos.sk.

Podmienkou je vek od 23 do 45 rokov a dobrý zdravotný stav. Vítané sú skúsenosti z oblasti dramatického umenia, hudobný talent, prirodzený vľúdny vzťah k ľuďom a humor.

“Profesionálnym zdravotným klaunom sa môže stať každý, kto splní podmienky a prejde trojkolovým výberovým workshopom. Počas neho by mal pochopiť podstatu klauna, naučiť sa pracovať s jeho charakterom a ukázať, že sa neberie príliš vážne. Čo ale musí brať vážne, je vzdelávanie a práca na sebe samom,” hovorí umelecký riaditeľ združenia Pavel Mihaľák a dodáva: “Práca profesionálneho zdravotného klauna je náročná, ale krásna a napĺňajúca. Z môjho pohľadu všetkému dominuje napĺňajúci pocit z dávania radosti tým, ktorí to potrebujú. Je to neskutočne ľudská profesia.”

Umelecké vzdelanie nie je podmienkou, ale nadanie je potrebné. Z hľadiska osobnosti je dôležité, aby bol zdravotný klaun empatický, odolný voči stresu a mal chuť rozdávať radosť druhým. “Musí byť schopný nebrať osobne utrpenie pacientov a ich blízkych. Ale musí im rozumieť,” vysvetľuje umelecký riaditeľ združenia a zdravotný klaun Pavel Mihaľák.

Výberové konanie zdravotných klaunov má formu workshopu, ktorý má obvykle 3 kolá. Počas nich sa zdravotní klauni učia a trénujú klaunské zručnosti a pracujú na klaunskom charaktere. Výberové workshopy vedie umelecký riaditeľ v spolupráci s koučmi združenia. Na poslednom kole workshopu participujú aj zahraniční lektori z medzinárodnej organizácie RED NOSES International, ktorej členom je aj o. z. ČERVENÝ NOS Clowndoctors.

ČERVENÝ NOS Clowndoctors

Občianske združenie ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorého poslaním je prinášať prostredníctvom klaunského umenia radosť a smiech tým, ktorí to potrebujú, pôsobí na Slovensku už 18 rokov. So združením spolupracuje v súčasnosti vyše 60 profesionálnych zdravotných klaunov, ktorí pravidelne navštevujú viac ako 50 nemocníc a 31 seniorských zariadení po celom Slovensku. Mesačne zrealizujú vyše 200 zdravotných klauniád. Ide najmä o pravidelné návštevy chorých detí v nemocniciach a čakárňach ambulancií odborných lekárov, ale aj o špeciálne programy ako napr. odprevádzanie detí na operačnú sálu N.O.S., týždňový program Cirkus Paciento, návštevy detí v paliatívnej a dlhodobej intenzívnej domácej starostlivosti pod názvom Prezuvky máme, či program Fidlikára zameraný na ťažko znevýhodnené deti v špeciálnych školách. Zdravotní klauni navštevujú pravidelne zariadenia pre seniorov v programe Smiech nepozná vek a realizujú aj programy pre dospelých pacientov.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Zdravotní klauni
Zdroj: Webnoviny.sk – ČERVENÝ NOS hľadá zdravotných klaunov a klaunky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: