Brind’Amour odstúpil z funkcie predsedu predstavenstva kanadského zväzu, dôvodom sú sexuálne škandály

7.8.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda predstavenstva Kanadskej hokejovej federácie (Hockey Canada) Michael Brind’Amour odstúpil z funkcie pre nezvládnuté sexuálne škandály dvoch juniorských tímov. Kanadská vláda nedávno pozastavila financovanie zväzu po tom, ako sa jeho vedenie v tichosti mimosúdne vyrovnalo s údajnou obeťou sexuálneho útoku od ôsmich juniorských reprezentantov krátko po celkovom víťazstve na MSJ v roku 2018. Incident sa mal udiať v hotelovej izbe v ontárijskom Londone.

Odškodné za milióny eur

V súčasnosti 24-ročná žena žiadala na súde odškodné vo výške v prepočte asi 3,3 milióna eur, pričom verejne neuviedla mená údajných agresorov. Viacerí hráči zo spomenutého majstrovského tímu momentálne pôsobia v NHL.

Hockey Canada kvôli škandálu prišla o niekoľko sponzorov a niektorých členov federácie v tejto veci vypočúvali v kanadskom parlamente v Ottawe. Organizácia vyšetruje aj ďalší prípad údajného sexuálneho útoku v Novom Škótsku, ktorý sa týka juniorskej reprezentácie z roku 2003.

Potrebná zmena vedenia

“Pozorne som počúval názory Kanaďanov na náš šport, na našu organizáciu, jej činy a vedenie. Kroky, ktoré sme podnikli v ostatných týždňoch, sú súčasťou riešenia. Moje funkčné obdobie sa končí v novembri 2022 a viem, že na novú éru netreba čakať. Je nevyhnutné okamžite konať, aby sme mohli vyriešiť problémy v našom športe a splniť náš akčný plán. Nedokázal by som túto obnovu dotiahnuť do konca,” vysvetlil Brind’Amour svoje odstúpenie z funkcie, ktorú zastával od roku 2018.

Kanadská ministerka športu Pascale St-Ongeová víta toto rozhodnutie: “Začíname objavovať trhliny a mnohé veci vychádzajú na povrch. Kanaďania poslali organizácii jasný odkaz, že je potrebná skutočná zmena vedenia na všetkých úrovniach.” Zmeny vo vedení Hockey Canada žiadal aj bývalý hráč zámorskej NHL Sheldon Kennedy, ktorý právne zastupuje obete oboch sexuálnych škandálov.

Viac k témam: Hockey Canada, odstup z funkcie, Sexuálny škandál
Zdroj: Webnoviny.sk – Brind’Amour odstúpil z funkcie predsedu predstavenstva kanadského zväzu, dôvodom sú sexuálne škandály © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: