Boje v Izraeli pokračujú, letecký úder zabil veliteľa militantnej palestínskej skupiny Islamský džihád

7.8.2022 (Webnoviny.sk) – Izraelský letecký úder zabil vysokopostaveného veliteľa militantnej palestínskej skupiny Islamský džihád Chálida Mansúra. Uviedli o v nedeľu izraelskí predstavitelia.

Ide o druhého veliteľa Islamského džihádu, ktorý zomrel počas najnovšej eskalácie izraelsko-palestínskeho konfliktu. Masnúr, ktorý viedol operácie Islamského džihádu na juhu Pásma Gazy, o život prišiel v sobotu večer, deň po tom, ako iný izraelský úder zabil veliteľa tejto skupiny na severe Pásma Gazy.

Islamský džihád v nedeľu potvrdil, že letecký úder na juhu Pásma Gazy zabil Mansúra a ďalších dvoch militantov. Skupina uviedla, že pri údere zomreli aj civilisti. Izraelský premiér Jair Lapid vyhlásil, že armáda bude pokračovať v úderoch proti Pásmu Gazy „presným a zodpovedným spôsobom s cieľom na minimum zredukovať škody spôsobené civilistom”.

Ministerstvo zdravotníctva Pásma Gazy v nedeľu uviedlo, že boje doteraz spôsobili smrť 29 ľudí, vrátane šiestich detí a štyroch žien. Najmenej 253 ľudí bolo podľa ministerstva zranených. Izrael odhaduje, že jeho letecké údery zabili približne 15 militantov.

Izraelská armáda konštatovala, že militanti z Pásma Gazy smerom na Izrael vypálili zhruba 580 rakiet. Armáda sa vyjadrila, že protivzdušná obrana mnohé z nich zlikvidovala, pričom dve z tých, ktoré zostrelila, smerovali na Jeruzalem.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy
Zdroj: Webnoviny.sk – Boje v Izraeli pokračujú, letecký úder zabil veliteľa militantnej palestínskej skupiny Islamský džihád © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: